Knihomolství

14. dubna 2014 v 17:41 | asanita |  Moje názory
Pokud jsi opravdu knihomol, tak hltáš jednu knihu za druhou a někdy se do knižního světa tak ponoříš, že úplně přestaneš vnímat okolní svět a naprosto soucítíš s hrdiny, kteří zažívají nevšední dobrodružství, lásku, touhu i strasti a zážitky běžného života.


Mít před sebou knihu je něco neuvěřitelného. Pokud máte před sebou atlas, tak máte pocit, že Vám celý svět leží na dlani a že ho můžete za vteřinu celý proletět a všude se podívat. Pokud máte dobrodružný román, tak zažíváte velká dobrodružství společně s hlavními hrdiny, kteří Vás celým svým dějem provázejí a zasvěcují Vás do něj. Když čtete nějaký "puberťácký" příběh a hlavní hrdinka najednou zažívá nějaký obrovský trapas, tak se s ní červenáte a boříte se nohama čím dál tím hlouběji do země. Pokud hlavní hrdina najednou běží pralesem a utíká, tak s ním lapáte po dechu. Jestli najednou začne brečet, tak si možná popláčete s ním.

Knihy začínají být celkem drahé, a proto někteří lidé nečtou knihy vůbec, jiní raději zajdou do knihovny a další si trpělivě počkají, až knihu zfilmují a někteří si raději koupí elektrickou čtečku. Samozřejmě nijak neodsuzuji lidi, co neradi čtou nebo nečtou vůbec. Někteří takoví lidé jsou celkem v pohodě, ale přesto si myslím, že tím o hodně přicházejí. Vždyť se Vám čtením zlepší slovní zásoba, máte lepší pravopis, lépe se vyjadřujete a navíc se z vášnivých čtenářů mohou časem stát výborní spisovatelé. Nejčastější výmluvy nečtenářů jsou:
"Nemám na čtení čas."
Patnáct minut denně se snad najde ne?
"Prostě mě to nebaví."
Ze začátku možná ne, ale časem Vás to může celkem chytnout.
"Radši si počkám, až se to zfilmuje."
Některé knihy se vůbec nezfilmují, a i když ano, tak nemusejí být ani zdaleka tak dobré jako knihy.
"Mám spoustu zajímavějších věcí na práci než čtení."
Možná ano. Možná je spoustu zajímavějších věcí než čtení, ale jedno je jasné, čtení Vám obohatí život a zpestří nudné chvilky.
"Žádná kniha mě nenadchla, takže nemá cenu ji číst, když mě stejně nebude bavit."
Tak tohle už je naprosto směšné. Vždyť je takové množství knížek, žánrů a skvělých spisovatelů. Určitě si jednou svou "vysněnou" knihu najdete. Knihy Vás navíc doprovázejí od malička od pohádek a říkanek, přes nás puberťáky až do dospělosti. Prosím dejte čtení šanci, stane se z Vás lepší člověk.

A jak jste na tom Vy? Čtete rádi? A jaké jsou Vaše oblíbené knihy?

Pište do komentářů.

Tento článek je přiřazen k tématu týdne "Knihomolství"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama