Červen 2014

Až za hranici prolog

15. června 2014 v 18:59 | asanita |  Až za hranici

Spím a zdá se mi sen. Zdá se mi, jak se se svou sestrou procházím po rozkvetlé louce. Smějeme se spolu, vijeme věnečky a hrajeme si na lesní víly. Začaly jsme spolu sbírat pomněnky a kopretiny, abychom je pak mohly dát mamince. Najednou bylo teplo a špatně se mi dýchalo.

Poutník

13. června 2014 v 19:21 | asanita |  Verše
Před přečtením této básně byste měli vědět, že jsem od desíti let žádnou báseň nenapsala. Dříve jsem psala spíše dětské básně (Babička, Kočka, Hezké odpoledne atd.), nyní jsem trochu změnila styl (uvidíte sami). Ještě bych Vám ráda řekla, jak tato báseň vznikla a jak se mé dlouhé básnické ticho prolomilo. Prolézala jsem různé blogy a na jednom jsem si všimla ikonky klubu snílků. Ze zvědavosti jsem ikonku rozklikla a v klubu se mi zalíbilo. Zkoumala jsem různé rubriky a tam jsem objevila projekt Imaginarius, ve kterém jsou zajímavé obrázky a hudba pro inspiraci. Pustila jsem si píseň k iluzi sté dvacáté sedmé (najdete ji pod tímto úvodem) a stalo se to, slova se mi sama ozývala v hlavě a vznikla z nich tato báseň. (Že bych se k snílkům přidala? Hmmmm.)

Hunger Games Vražedná pomsta

6. června 2014 v 19:53 | asanita |  Knihy
Autor: Suzanne Collinsová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 225
Počet kapitol: 27

Katniss navzdory okolnostem společně s Peetou přežila Hladové hry. Dočká se přivítání rodinou ve Dvanáctém kraji a skoro vše na malý moment vypadá dobře. Katniss ale pojede do krajů na vítězné turné a dozví se, že rozpoutala myšlenku povstání, to si prezident Snow nechce připustit a snaží se udělat vše proto, aby povstání nevypuklo. Věci nabírají na obrátkách. Do všech krajů přibývají další mírotvorci, obyvatelé v krajích ztrácí veškerou svobodu, do plotu ve Dvanáctém kraji se pustí proud a také budou viděny "nepatrné" změny na náměstí. Katniss dokonce přemýšlí o útěku do lesa se svými nejbližšími, či dokonce o útěku do zbombardovaného Třináctého kraje.

Něco o mně

1. června 2014 v 16:55 | asanita |  Ostatní články
Adminka: asanita
Blog založen: 23. 12. 2013
Typ blogu: Literatura