Já pisálek/1

25. srpna 2014 v 16:47 | asanita |  Já pisálek

Tak a jsem tu s první částí tohoto projektu. No, máte se na co těšit…


ČÁST PRVNÍ - JÁ A PSANÍ

1) Moje začátky
rozepiš se o tom, jak jsi začal/a s psaním.
- co tě k tomu vedlo?
- kolik ti bylo?
- a co tvoje ÚPLNĚ první příběh/y? Byly vůbec sepsané, nebo jen ležely v tvé hlavě?
- o čem jsi psala?

Bylo to, tak, že jsem (jako skoro každý víkend) byla na chatě. Na chatě jsme měli takový dřevěný stůl, na kterém jsem si často kreslila.
-Jednou si babička šla udělat kávu, říkala, že si jí vypije a že potom vyrazíme na hřiště. Hrozně jsem se těšila, a proto se mi zdálo čekání moc dlouhé a přitom se babička ještě ani nevrátila z kuchyně. Napadlo mě, že bych si mohla zkrátit čas kreslením, a tak jsem si sedla ke stolu, vzala jsem papír a tužku, ale kreslení se nekonalo. Místo toho mě napadly první verše básně. Napsala jsem je a pokračovala jsem dál a dál, dokud jsem báseň nedokončila. Těsně na to se babička vrátila s kávou a nestačila se divit, co jsem za tu dobu stihla.
Dál mě k psaní rozhodně vedla kamarádka Jana (v rámci anonymity jsem změnila jméno), se kterou jsme na chatě psaly příběhy, které jsme si následně četli a chválili jsme si je, nebo kritizovali (:D).
Do třetice všeho dobrého mě k psaní vedla kamarádka Lucka (také změněné jméno), se kterou jsme v družině vymýšleli "knihy" například encyklopedii o mořských živočiších, kam jsme psali všechny informace, co o nich víme. Takových "knih" (většinou deseti stránkových) jsme napsali kolem padesáti. Některé tyto "knihy" doteď mám!
Abych k této otázce neměla napsané jen samé lidi, tak dodávám, že mě k mé tvorbě inspirovaly i knihy, jednou z nich je určitě i Harry Potter, jehož jsem přečetla v první třídě v sedmi letech.
-Byli sepsané. Většinu z nich už ale bohužel nemám, protože jsem je psala pouze na papír.
-Psala jsem o věcech kolem sebe, o zvířatech nebo o pohádkových bytostech.

To je vše. Brzy se můžete těšit na pokračování.

Pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama