Září 2014

Aliance

27. září 2014 v 11:36 | asanita |  Knihy
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 361
Počet kapitol: 55

Poslední díl Divergence začíná! Systém frakcí je definitivně v troskách a vlády se ujmula Evelyn (Tobiasova matka). Lidem začíná přísná diktatura odpadlíků a celé Chicago se mění k nepoznání. Naštěstí je tu Aliance, která chce systém frakcí obnovit a Evelynino tyranizování zmírnit. Jediný způsob, jak Chicago zachránit je dozvědět se o něm celou pravdu, proto Aliance vyšle pár Neohrožených hrdinů (samozřejmě i Tobiase a Tris) za hranice města. Bude, ale pravda opravdu, tak potěšující? A co se skrývá za hranicemi města?

Rezistence

15. září 2014 v 17:15 | asanita |  Knihy
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 351
Počet kapitol: 47


Tobias a Tris jsou zpátky a s nimi je tu další dobrodružství. No, máte se na co těšit. Po útěku ze základny Neohrožených se Tobias a Tris uchýlí na základnu Mírumilovných. Na chvíli tam najdou úkryt. V jejich vztahu to, ale začne skřípat. Tris Tobiasovi věčně lže a kvůli tomu se hádají. Nic není takové, jaké bývalo. Na základně Upřímných se pod sérem pravdy jeden o druhém dozví, jaké lži před sebou skrývali. Dokážou si potom všem odpustit? Tris je na tom navíc dost zle. Po smrti Willa a jejích rodičů ji provázejí noční můry a strach z držení revolveru. Do toho všeho celou situaci znepříjemňuje Jeanine, která chce získat vládu a vyvinout simulaci, které by podlehli i Divergentní. Tris se pokusí Jeanine zastavit, Tobias s jejím jednáním, ale nesouhlasí, protože jí nechce ztratit. Nepřehání to Tris s tou lehkovážností trochu? To si neuvědomuje, jak moc riskuje život?
Vše dovrší tím, že dobrovolně odejde na základnu Sečtělích, proto, aby zachránila ostatní Divergentní. Jeanin tam na ní chce otestovat séra a potom jí popravit. Uvědomí si tam konečně cenu života?

Divergence

8. září 2014 v 18:18 | asanita |  Knihy
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 339
Počet kapitol: 39

Budoucnost Chicaga. V zemi zmítané válkou konečně zavládne mír, který má ale svou daň. Kolem města byl postaven ostnatý drát a obyvatelé jsou rozděleni do pěti frakcí (skupin) s názvy Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý člověk si musí v šestnácti letech vybrat do jaké frakce, chce patřit, a čím se bude po zbytek života zabývat.
Beatrika dosáhla šestnácti let a překvapivě si vybírá frakci Neohrožných a tím jí začíná zcela nový život. Ve frakci se jí začne dařit, najde tam osudového kluka, nové kamarády, naučí se bojovat a chvíli si připadá jako skutečná Neohrožená. Nic, ale netrvá věčně, v zemi se začne mluvit o válce a Beatris navíc hrozí velké nebezpečí kvůli její Divergenci…

Nový školní rok

1. září 2014 v 19:25 | asanita |  Deník

Čím bych měla začít? Tak nejprve začnu asi tím, že se mi vždycky zdálo, že prázdniny utekly příliš rychle, teď to, ale poprvé vidím jinak. Stihla jsem navštívit spoustu míst, ať už za hranicemi, nebo u nás v tuzemsku. Užila jsem si spoustu zábavy, poznala nové lidi, přečetla spoustu knih a viděla hodně filmů. Nejvíce mě ale těší to, že jsem o prázdninách nezanedbávala svůj blog a snažila se plnit "cíle", které jsem si před prázdninami v TOMTO článku určila. V několika odstavcích se pokusím sepsat, jaké cíle jsem splnila a zároveň si nastavím další cíle. Vím, že tohle asi není dvakrát nejzajímavější článek, ale zároveň si myslím, že je někdy nějaké to ohlédnutí dozadu potřeba.