Aliance

27. září 2014 v 11:36 | asanita |  Knihy
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 361
Počet kapitol: 55

Poslední díl Divergence začíná! Systém frakcí je definitivně v troskách a vlády se ujmula Evelyn (Tobiasova matka). Lidem začíná přísná diktatura odpadlíků a celé Chicago se mění k nepoznání. Naštěstí je tu Aliance, která chce systém frakcí obnovit a Evelynino tyranizování zmírnit. Jediný způsob, jak Chicago zachránit je dozvědět se o něm celou pravdu, proto Aliance vyšle pár Neohrožených hrdinů (samozřejmě i Tobiase a Tris) za hranice města. Bude, ale pravda opravdu, tak potěšující? A co se skrývá za hranicemi města?


Třetí díl přináší odpovědi na spoustu nevyřešených otázek. Hrdinové si začínají uvědomovat, jak málo toho skutečně věděli. Řeší těžké úkoly za hranicemi Chicaga a přitom si ani neuvědomují, jak moc se k novému místu vážou. Dokážou se, až tohle všechno skončí vůbec vrátit do svého starého domova?

Pak je tu Tobias a Tris. Zdá se, že se jim daří vrátit jejich vztah zpátky do zamilovaných vod. Uvědomují si, jak málo opravdových společných chvil spolu prožili, a proto se snaží si tuto skutečnost vynahradit. Nyní už vědí, že až tohle všechno skončí, tak dokážou do smrti žít společný spokojený život.

V knize se objevuje změna v podobě vyprávění příběhu. Dříve vyprávěla knihu, jen sama Tris, nyní se střídají s Tobiasem. Chvíli mi trvalo, než jsem si na tuhle změnu zvykla. Nyní si uvědomuji, že to bylo v mnoho ohledech i lepší, protože mi to umožnilo lépe poznat Tobiase a zjistit, jak se v určitých situacích cítí.

Teď je tu ten konec… Tohle bych vážně nečekala. Sice moc nemusím typické "Happy Endy", ale tohle na mě bylo vážně moc. Musím přiznat, že Aliance byla jediná kniha, u které jsem opravdu brečela. Ještě zhruba den jsem tomu nemohla vůbec uvěřit. Na druhou stranu ale závěr, rozhodně dokázal překvapit. To mě přivádí k tomu, že v knize byla, až moc velká úmrtnost a u některých mi to bylo vážně líto.

Kniha tedy dokázala překvapit a byla rozhodně srovnatelná s prvním dílem, což bylo po horším druhém díle více, než vítané.

Ukázka:
Když se odtáhnu a on otevře oči, utopím se v jeho pohledu, v temně modré hlubině protknuté bledším pruhem na levé zorničce, kde se cítím v bezpečí, jako ve snu.
"Miluju tě," řekne.
"A já tebe," ujistím ho. "Brzy se uvidíme."
Znovu mě políbí, něžně, a odejde. Zůstanu stát v paprscích zapadajícího slunce, dokud se světlo nevytratí.

Hodnocení:


Zdroje obrázků: TADY a TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 protiva protiva | E-mail | Web | 16. května 2015 v 14:37 | Reagovat

Když jsem četla Divergenci, strašně se mi líbila a říkala jsem si, že to bude zase pro jednou supr trilogie. Bohužel, Rezistence tak super nebyla a Aliance už vůbec ne. Trilogie má pro mě sestupnou tendenci a je to škoda. Alespoň, že to autorka zachránila Čtyřkou a divergentními povídkami :-)

2 protiva protiva | E-mail | Web | 16. května 2015 v 14:37 | Reagovat

Když jsem četla Divergenci, strašně se mi líbila a říkala jsem si, že to bude zase pro jednou supr trilogie. Bohužel, Rezistence tak super nebyla a Aliance už vůbec ne. Trilogie má pro mě sestupnou tendenci a je to škoda. Alespoň, že to autorka zachránila Čtyřkou a divergentními povídkami :-)

3 asanita asanita | Web | 12. září 2015 v 16:55 | Reagovat

[1]: [2]: Ano, já byla z Divergence také unesená, Rezistence se mi potom tolik nelíbila, ale Aliance byla oproti Rezistenci zase o něco lepší. Jasně, Čtyřka divergentní povídky byla taková poslední záchrana. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama