Listopad 2014

Čtyřka-Divergentní povídky

30. listopadu 2014 v 17:49 | asanita |  Knihy
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 191
Počet kapitol: 5

Dva roky předtím, než Tris podstoupila Obřad volby, to samé musel učinit i Tobias. V té době ještě nebyl takový, jakého si ho pamatujeme z Divergence. V té době to byl malý ustrašený chlapec, který se schovával v koutě před svým tyranským otcem. Už před Obřadem volby měl jasno, musí se z Odevzdanosti dostat pryč. Proč si, ale Tobias vybírá zrovna Neohroženost? Proč ne třeba Mírumilovnost, nebo Upřímnost?
V Neohroženosti si Tobias vybírá nové jméno a začíná být zcela jiným člověkem, někým kdo je připraven bojovat. Čtyřkou. Čtyřka se do nové frakce doslova probojuje a jako nejlepší nováček si konečně připadá jako někdo jiný, někdo lepší. Pak se ale stane to, co nikdy nečekal. Objevuje se dívka z Odevzdanosti, která jako nováček skáče ze střechy jako první (což se zatím nikdy nestalo). S ní by Čtyřka dokázal napravit celý svět. S ní by mohl být opět Tobiasem.

Pro inspiraci 5

30. listopadu 2014 v 12:35 | asanita a Pavel |  Tipy pro inspiraci

Měsíc uběhl jako voda a jsem tu s dalším tentokrát už pátým Pro inspiraci! Tentokrát dokonce i ve včasném termínu . Fotek je zde požehnaně, někdy se až divím, co všechno Pavel nenajde (:D). Jinak bych chtěla poděkovat Vám všem, kdo tento projekt podporujete, nebo pod ním jen komentujete, ukazujete tím, že Vás tento projekt zajímá a že má smysl v tom všem pokračovat. A teď dost řečí, jdeme na to.

Vícedílné

24. listopadu 2014 v 18:19 | asanita


Žánr: scifi, romantické
Způsob a doba vyprávění: ich forma, současnost
Anotace: Nikol to nemá v životě jednoduché. Nečekaný požár jí zničil domov a zabil rodiče. Vše čemu věřila, a co milovala bylo ve vteřině v troskách. Potom se ale Nikol dostává na podivnou planetu a dozvídá se, že v téhle situaci není sama, a že zdejší obyvatelstvo od pradávna poskytuje lidem ze Země se špatnou životní situací nový domov.
Alespoň tak tomu bylo předtím, než nastoupil na trůn moci chtivý král Ferdinand, který chce počet azylantů ve své zemi rapidně snížit tím, že bude Cizáky (azylanty ze Země) jednoho po druhém vyvražďovat. To pro Nikol znamená jedinou věc, bude mít co dělat aby zachránila sama sebe, či ostatní Cizáky...
Stav: Rozepsáno
Kapitoly: Prolog, Kapitola první Tajemno, Kapitola druhá Zachránce, Kapitola třetí Uzdravování, Kapitola čtvrtá Alexandra a bonbóny: Část 1/2, Kapitola čtvrtá Alexandra a bonbóny: Část 2/2

Můj život u sousedů

19. listopadu 2014 v 17:08 | asanita |  Knihy
Autor: Huntley Fitzpatricková
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 371
Počet kapitol: 53

Samantha Reedová bydlí v moderně vybaveném domě spolu se svou sestrou Tracy a matkou Grace, která kandiduje již podruhé na senátorku. Jejich dům je uklizený, nablýskaný a pro tři osoby na první pohled příliš velký. Přesným opakem je dům vedle, který patří rodině Gerrettů. Mačká se v něm celkem jedenáctičlenná rodina a je to dost znát. Už na příjezdové cestě si můžete všimnout válejících se hraček a naprostého chaosu. Možná proto si Samantha od začátku tuto rodinu zamilovala a každou noc ji tajně pozorovala. Jednou se, ale stal divoucí div, protože za Samanthou obratně vyšplhal pohledný Jase. Jeden z Gerrettů...

Pro inspiraci 4

2. listopadu 2014 v 13:12 | asanita a Pavel |  Tipy pro inspiraci

Začíná se stávat zvykem, že je Pro inspiraci zveřejňováno ob měsíc (budu s tím muset něco udělat). O to víc si ale vážím těch, kteří na nový díl tohoto projektu trpělivě čekají.