Můj život u sousedů

19. listopadu 2014 v 17:08 | asanita |  Knihy
Autor: Huntley Fitzpatricková
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 371
Počet kapitol: 53

Samantha Reedová bydlí v moderně vybaveném domě spolu se svou sestrou Tracy a matkou Grace, která kandiduje již podruhé na senátorku. Jejich dům je uklizený, nablýskaný a pro tři osoby na první pohled příliš velký. Přesným opakem je dům vedle, který patří rodině Gerrettů. Mačká se v něm celkem jedenáctičlenná rodina a je to dost znát. Už na příjezdové cestě si můžete všimnout válejících se hraček a naprostého chaosu. Možná proto si Samantha od začátku tuto rodinu zamilovala a každou noc ji tajně pozorovala. Jednou se, ale stal divoucí div, protože za Samanthou obratně vyšplhal pohledný Jase. Jeden z Gerrettů...


Na první pohled Vás na knize jistě zaujme krásný obal, na kterém je pochopitelně vyobrazená Sam s Jasem. Jsou zde, ale vidět pouze jejich nohy, nikoliv obličej. Myslím si, že je to tak dobře, protože si díky tomu smíte Samanthu i Jase představit, každý po svém, aniž by Vám v tom "bránily" jejich obličeje na obálce. Dále se za romantickým párem blyští zapadající slunce, což navazuje tu správnou romantickou atmosféru.

Podle předchozích odstavců jste jistě usoudili, že se jedná o typický milostný příběh (čili slaďák). Tato kniha, ale není jen o lásce, naopak se zde objevuje spoustu dalších témat jako např. politika, alkohol, drogy, intriky, falešné přátelství, či snaha odpouštět. To vypovídá o tom, že se jedná o pohodový příběh ze života, kde se čas od času objevují i závažnější témata. Ty jsou ale tak rozmanitá, že si díky tomu v knize každý něco najde.

Postavy jsou zde také velmi příjemné a dobře vymyšlené. Kromě již zmiňované Samanthy a Jase zde vystupuje i Samanthina nejlepší kamarádka Nan, kamarád Tim, senátorka (máma) Grace, Gracyin přítel Clay a samozřejmě i Jaseova jedenáctičlenná rodina.
Děj této knihy byl vtipný, pohodový a ze života. Kniha ubíhala rychlým tempem kupředu a mě se moc líbila. Zápletka je zde sice minimální, ale mě to opravdu nevadilo, protože si myslím, že by nějaká obří zápletka knihu akorát tak zkazila. Zkrátka příjemná kniha, určitě si ji přečtěte.

Ukázka:
"Jsi Jaseova nevěsta?"
Zase se rozkašlu. "No,ehm, je mi teprve sedmnáct, víš?" Jako kdyby to byl jediný důvod, proč se zásnuby nekonají.
"A já mám tolik," ukáže mi George čtyři lehce ušmudlané prsty. "Ale Jase má sedmnáct a půl, takže byste mohli. Pak byste se sem nastěhovali a měli velkou rodinu."
Jase vkročí do pokoje přesně uprostřed Georgeova návrhu. Samozřejmě. "Georgi, odchod. Jdi se koukat na Discovery."
Než chlapeček vycouvá z pokoje, neodpustí si: "Má fajn postýlku. A ještě nikdy se do ní nepočůral."

Hodnocení:


Zdroje obrázků: TADYa TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama