Já pisálek/2

14. prosince 2014 v 12:46 | asanita |  Já pisálek

Ano vím, že jste na pokračování projektu museli čekat hodně dlouho, takže to nebudu moc protahovat a raději rovnou přejdu k odpovědím.


2) (podčást) >>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku

-Můj první sepsaný příběh se jmenoval Pohádka o časopisu a napsala jsem ho v na začátku druhé třídy v sedmi letech.
-Ano příběh jsem dokončila, nedá se to ale považovat za kdovíjaký úspěch, protože byl hodně krátký.
-Jak už název napovídá, tak se jedná o příběh o tom jak z časopisu vznikla díky jednomu chlapci kniha. Já vím, je to celkem zvláštní.
-To si pamatuji docela přesně: Vrátila jsem se ze školy, nudila jsem se a tak jsem si vzala papír a tužku a bezmyšlenkovitě jsem to sesmolila. Časem jsem příběh přepsala i do Wordu, což mi hodně pomohlo v následujícím bodě...
-Nějakým zázrakem se mi povedlo příběh najít. Protože je (jak už jsem se zmínila výše) poměrně krátký, tak ho sem vkládám celý. Pokusila jsem se opravit většinu gramatických chyb, aby Vás to od čtení neodrazovalo (řeč přímá, čárky) slovosled jsem ale nechala nezměněný. Pro porovnání přidávám odkaz na můj nejnovější příběh, abyste mohli porovnat, jak jsem psala předtím a jak píšu teď...

Pohádka o časopisu
Kdysi dávno, když knížka vypadala jako časopis si je nikdo nechtěl koupit. Jenom jeden chlapec sbíral časopisy a měl jich celou knihovnu. Protože do knížky se vejde víc napsat a do časopisu méně a už se mu to nikam nevešlo. Šel za časopisem a řekl mu: "Mám tě moc rád, ale nevím kam by ses mi vešel. Do té knihovny se mi toho vejde málo." Časopis odpověděl: "S tím Ti nemohu pomoci, ale můžeš zajít za nejchytřejším časopisem na světě." A tak šel za nejchytřejším časopisem na světě. Časopis vyslechl chlapcovo trápení a řekl: "Co kdybychom řekli panu spisovateli, aby sepsal nějakou bichli, ve které by to bylo všechno sepsané?" Chlapec si tedy přinesl bichli domů. Všechny časopisy vyházel. Na co bych je potřeboval, když mám všechno sepsané v jedné bichli? Pak si chlapec dal bichli do knihovny. A ta jeho bichle řekla: "Jmenuji se knížka. Jsem ta nejlepší knížka z knihovny." A od té doby se knížky jmenují podle knihovny a naopak.

Líbil se Vám článek? Jak jste to měli se svým prvním příběhem Vy?

Pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama