Leden 2015

Modrá jako safír

18. ledna 2015 v 14:46 | asanita |  Knihy
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 350
Počet kapitol: 12

Kola osudu a chronografu se opět roztáčejí v druhém díle Drahokamů! Gwendolyn a Gideon jsou opět tady a s nimi pokračuje i jejich časocestovací dobrodružství. Na konci prvního dílu to vypadalo jako, že se jejich vztah o něco prohloubil, teď se ale zdá, že jejich polibek neznamenal vůbec nic a vše se vrací do vyježděných arogantních kolejí. Gwenn musí naplno přijmout svou roli Rubínu tím, že podstoupí znovu setkání s hrabětem Saint Germanem, soaré v 18. století a následně také ples. To pro ní znamená, že se bude muset naučit tančit menuet, používat vějíř, mluvit o politice a chovat se jako pravá dáma, což pro Gwenn není vůbec snadné. Naštěstí má při sobě pár dobrých rádců v podobě nejlepší kamarádky Leslie, ducha Jamese a přátelského chrliče Xemeriuse.
Co se ale stane, když se Gwenn bude snažit zjistit víc o Lucy, Paulovi a tajemném Zeleném rytíři? Gideon se navíc začíná chovat tajuplně a odtažitě, což pro lásku neznající čas není vůbec dobré...

Pro inspiraci 6

11. ledna 2015 v 15:30 | asanita a Pavel |  Tipy pro inspiraci

S mírným zpožděním je zde nové Pro inspiraci! Tentokrát ve vánočním speciálu. Fotky jsou o něco více zimní (i když to venku jako zima moc nevypadá :D), doufám tedy, že ve Vás díky tomuto článku, alespoň trochu zimní náladu přivoláme.

Rudá jako rubín

4. ledna 2015 v 17:19 | asanita |  Knihy
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 335
Počet kapitol: 15

Gwendolyn Shepherdová je relativně obyčejná dívka, která žije v neobyčejné rodině. Bydlí ve velké vile spolu s dobrou polovinou rodiny. Její rodina má dar v podobě časocestovacího genu, který umožňuje těm, co gen zdědí cestovat do minulosti. Všichni mají za to, že gen zdědila Gwennina sestřenici Charlotte (aby také ne, když její datum narození vypočítal sám Issac Newton), a proto jí již od raného dětství na svůj první skok v čase připravují. Učí se jazyky, historii, šerm, jízdu na koni, tanec i slušné chování. Všichni ji litují jaká je to chudinka a je kolem ní spoustu pozornosti. To Gwenn ale vůbec nevadí, ta je ráda, že může mít normální život.

Knižní výzva na rok 2015

1. ledna 2015 v 13:47 | asanita |  Knižní výzva

Rok 2014 je za námi a je tu rok 2015, který byl bouřlivě přivítán včerejšími ohňostroji a připíjeními. S novým rokem pro mě (i pro mnohé z Vás) také začíná skvělá knižní výzva od Ells!