Modrá jako safír

18. ledna 2015 v 14:46 | asanita |  Knihy
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 350
Počet kapitol: 12

Kola osudu a chronografu se opět roztáčejí v druhém díle Drahokamů! Gwendolyn a Gideon jsou opět tady a s nimi pokračuje i jejich časocestovací dobrodružství. Na konci prvního dílu to vypadalo jako, že se jejich vztah o něco prohloubil, teď se ale zdá, že jejich polibek neznamenal vůbec nic a vše se vrací do vyježděných arogantních kolejí. Gwenn musí naplno přijmout svou roli Rubínu tím, že podstoupí znovu setkání s hrabětem Saint Germanem, soaré v 18. století a následně také ples. To pro ní znamená, že se bude muset naučit tančit menuet, používat vějíř, mluvit o politice a chovat se jako pravá dáma, což pro Gwenn není vůbec snadné. Naštěstí má při sobě pár dobrých rádců v podobě nejlepší kamarádky Leslie, ducha Jamese a přátelského chrliče Xemeriuse.
Co se ale stane, když se Gwenn bude snažit zjistit víc o Lucy, Paulovi a tajemném Zeleném rytíři? Gideon se navíc začíná chovat tajuplně a odtažitě, což pro lásku neznající čas není vůbec dobré...


Tak jsem se konečně ke druhému dílu dostala. Oproti prvnímu mi připadal takový vtipnější, zamilovanější a uvolněnější. Možná to bylo tím, že už jsem se v ději (i postavách) celkem orientovala, takže to pro mě nebylo všechno tak nové. Možná v tom hrál velkou roli také Xemerius, který dokázal vždy spolehlivě svými hláškami odlehčit situaci, ať byla sebetrýznivější.

Zajímavé byly také Gweniny přípravy na ples a soaré, u kterých jste se hodně nasmáli. Každopádně jsem od druhého dílu čekala trochu více odpovědí na nezodpovězené otázky v díle prvním, namísto toho se situace akorát ještě více zamotala. Nevím, ať se nad tím zamýšlím jakkoli, tak mi tato kniha připadala jen jako předehra před velkým závěrem v podobě Zelené jako smaragd. Nemyslím si ale, že by to celé série jakkoli uškodilo, možná je to dokonce i naopak! Přeci jen to chtělo něco pohodovějšího po vcelku náročné Rudé jako rubín, takže i když tato kniha posloužila jen jako dějová spojka, tak to byla dost čtivě a dobře napsaná spojka! Takže i přesto Modrá jako safír bez problémů dosáhne na pět hvězdiček a mě nezbývá nic jiného než se těšit na závěrečný díl této trilogie!

Ukázka:
"To bych přece nikdy neudělal," řekl Gideon a vedl mě rovně podél pohovky. "Při tanci jde především o udržování konverzace. Smím se zeptat, odkud pochází váš odpor k tanci? Většina mladých dam ho miluje."
"Pšt, musím se koncentrovat." Doteď mi to šlo docela dobře. Byla jsem sama udivená. Tour de main proběhla hladce, jednou vlevo dokola, jednou vpravo. "Můžeme to zkusit ještě jednou?"
"Zvedni bradu, ano takhle. A podívej se na mě. Nesmíš mě nikdy spustit z očí a je úplně jedno, jak dobře vypadá můj soused.
Musela jsem se zakřenit. Co to mělo být? Fishing for compliments? No, to potěšení mu nedopřeju.

Hodnocení:


Zdroje obrázků: TADY a TADY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 18. ledna 2015 v 14:55 | Reagovat

Knihu jsem ještě nečetla. Toto ale není první recenze, kterou vidím. O přečtení uvažuju. Ale prvně by to asi chtělo přečíst první díl :D

2 asanita asanita | Web | 18. ledna 2015 v 15:10 | Reagovat

[1]: Ano nejdříve přečíst první díl bych rozhodně doporučila. :D Každopádně je to skvělá série, takže rozhodně nebudeš litovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama