Rudá jako rubín

4. ledna 2015 v 17:19 | asanita |  Knihy
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 335
Počet kapitol: 15

Gwendolyn Shepherdová je relativně obyčejná dívka, která žije v neobyčejné rodině. Bydlí ve velké vile spolu s dobrou polovinou rodiny. Její rodina má dar v podobě časocestovacího genu, který umožňuje těm, co gen zdědí cestovat do minulosti. Všichni mají za to, že gen zdědila Gwennina sestřenici Charlotte (aby také ne, když její datum narození vypočítal sám Issac Newton), a proto jí již od raného dětství na svůj první skok v čase připravují. Učí se jazyky, historii, šerm, jízdu na koni, tanec i slušné chování. Všichni ji litují jaká je to chudinka a je kolem ní spoustu pozornosti. To Gwenn ale vůbec nevadí, ta je ráda, že může mít normální život.


Jednou na hodině dějepisu Charlott přepadne symptom, který se děje všem cestovatelům časem před jejich prvním skokem. V tu chvíli ji Gwendolyn odvede domů, kde ji poté odveze její matka s babičkou pryč. Pak se ale stane to, co nikdo nečekal, Gwendolyn se udělá špatně a chvíli poté skočí naprosto nepřipravená v čase. Naštěstí se jí podaří vrátit se zpátky, ale co dál? Co bude dělat, až skočí za pár hodin znovu? Bude to muset říct svým příbuzným to je jasné. Ale jak na to, že gen zdědila Gwendolyn bude reagovat Charlotte? A co se stane když se do toho všeho zamotá tajuplný hrabě, který umí člověka uškrtit, aniž by se ho dotkl, arogantní náfuka Gideon a zlodějka Lucy se svým přítelem Paulem? Cesta do minulosti začíná.

Já nemám slov. V záplavě young adoults plného lásky je skvělé narazit na knihu jako je tato. Nemyslím tím, že tam žádná láska není, to bych lhala, ale pořád to není láska typu "Líbím se mu? Nelíbím? Já z něj asi omdlím!" To tedy rozhodně ne, tady je to převážně spíš něco mezi nenávistí a kamarádstvím, což mi naprosto vyhovovalo.

Samotná myšlenka toho cestování časem je úžasná! Autorce se podařilo vymyslet takové zákony a prostředí, že Vám to všechno připadalo tak realistické. Kniha je navíc obohacena podrobnými popisy, díky kterým si můžeme lépe představit, kde že se Gwendolyn vlastně ocitla.

Musím vyzdvihnout také dobrou promyšlenost postav a děje. V normální knize naleznete jen pár hlavních postav a několik vedlejších, to ale u Rudá jako rubín neplatí! V první chvíli jsem byla postavami tak zaplavená, že jsem si je (a jejich vztah s Gwendolyn) musela psát na papír, jinak bych byla po chvíli úplně ztracená. Po čase (konkrétně v polovině knihy) už jsem se zorientovala, takže jsem na papírek nemusela skoro vůbec dívat. S dějem to bylo také zajímavé, protože autorka knihu začala takzvaným "vržením do děje" s pár vsuvkami, takže mi ze začátku dělalo dost problém pochopit o co, že se vlastně jedná. To se ale postupem času také zlepšilo, takže to už potom bylo dobré. Velmi jsem ocenila ty zápisy z kronik strážců psané za každou kapitolou, pomohly totiž spoustu věcí objasnit.

Když jste si na tímhle prošli, tak následovalo milé překvapení, další zápletky a než jste se nadáli, tak už byl konec. Kniha ubíhala opravdu hodně rychle a skončila, tak napínavě, že už se nemůžu dočkat druhého dílu. Knihu doporučuji, protože je to jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu přečetla!

Ukázka:
Když do místnosti vstoupit Gideon, hlavou mi nejdříve prolétla otázka, proč on nemusí mít klobouk. A vzápětí mě napadlo, jak může někdo v červené vestě, tmavozelených pumpkách a pruhovaných hedvábných punčochách vypadat tak dobře? Pokud mě pak napadlo cokoli dalšího, bylo to něco jako: doufám, že na mně není poznat, co si myslím.
Zelené oči o mě jen zlehka zavadily. "Slušivý klobouček."
Zmetek.

Hodnocení:


Přidávám ještě trailer na film, který není zase tak dobrý jako kniha, ale přesto má své světlejší stránky:


Zdroje obrázků: TADY a TADY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 23. ledna 2015 v 1:25 | Reagovat

Taky se mi kniha moc líbila, jen si počkej na finále. Umřeš. :-D Krásná recenze. :)

2 asanita asanita | Web | 23. ledna 2015 v 17:04 | Reagovat

[1]: Díky, jak tak zjišťuji tak si tuhle knihu (sérii) snad ani nejde neoblíbit. A že ve finále umřu, nevadí, alespoň se nebudu nudit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama