Březen 2015

Příběh o síle slov

25. března 2015 v 20:11 | asanita |  Knihy

Autor: Markus Zusak
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 526
Počet kapitol: 10

Liesel Memingerová byla okolnostmi donucena přijít do pěstounské rodiny v Himellstraße, čímž pro ni začal zcela nový život. Musela si tím pádem zvyknout na nový život, rodinu a kamarády. Protože je však Liesel chytrá, kamarádská a učenlivá, tak jí to zas takový problém nečinilo a do svého nového života se dostala rychle. Na ulici hrávala fotbal s novými kamarády a zažívala svou první lásku. Jediným problémem je to, že se její život odehrává za druhé světové války a promlouvají do něj bomby, chudoba, hlad i smrt. Smrt vlastně ke svému vlastnímu údivu mimořádný příběh Zlodějky knih vypráví. A proč se Liesel Memingerové vlastně říká Zlodějka knih? Odpověď je snadná. Liesel si díky knihám na svém životě snaží vybojovat trochu krásy a jak má knihy sehnat, když nemá ani korunu? Ano, je to celkem komplikované, ale o odvaze této dívky stojí za to vědět více.

Co je nového?

9. března 2015 v 20:33 | asanita |  Deník

Ano uhodli jste správně, tohle je ten dlouho zmiňovaný článek o novinkách, ve kterém Vás hodlám obeznámit s tím, co se poslední dobou s blogem dělo a co s ním budu provádět dál. Článek jsem měla v plánu sepsat už dříve, ale nebyla na něj nálada ani čas, a tak jste na něj museli čekat až doteď. Nyní jsem se k tomu ale naštěstí dokopala a díky tomu ho tady máte. Dal by se rozdělit do tří částí s názvy Kde všude mě nově najdete, Soutěže do kterých se chci zapojit a dále také to, co Vás asi zajímá nejvíce Povídky na kterých pracuji. Článek je tedy takový informační, ale snad to nevadí.

Pro inspiraci 8

8. března 2015 v 12:58 | asanita a Pavel |  Tipy pro inspiraci

Vítám Vás u nového, tentokrát už osmého Pro inspiraci! Vím, že vychází o trochu později než by mělo, ale mám pro to dobrý důvod, byla jsem totiž na Lyžařském výcviku, kde byla Wifi (a signál obecně) téměř nedosažitelná. Nic jsem si ale naštěstí nezlomila a nyní už jsem plná elánu zpět (:D). Hned zítra se pokusím zveřejnit informační článek o tom, co chystám a připravuji. Teď ale nepředbíhejme a raději si užijme novou nálož inspirativních fotek.