Co je nového?

9. března 2015 v 20:33 | asanita |  Deník

Ano uhodli jste správně, tohle je ten dlouho zmiňovaný článek o novinkách, ve kterém Vás hodlám obeznámit s tím, co se poslední dobou s blogem dělo a co s ním budu provádět dál. Článek jsem měla v plánu sepsat už dříve, ale nebyla na něj nálada ani čas, a tak jste na něj museli čekat až doteď. Nyní jsem se k tomu ale naštěstí dokopala a díky tomu ho tady máte. Dal by se rozdělit do tří částí s názvy Kde všude mě nově najdete, Soutěže do kterých se chci zapojit a dále také to, co Vás asi zajímá nejvíce Povídky na kterých pracuji. Článek je tedy takový informační, ale snad to nevadí.


Pro ty z Vás, kteří raději čtou něco hodnotnějšího mám ale dobrou zprávu, protože se po napsání tohoto článku chci vrátit do starých kolejí tipu Recenze (Zelená jako smaragd, Eleanor a Park, Zlodějka knih), Tipy pro inspiraci a Povídky. Pokusím se ale samozřejmě přidávat i projekty (Pro inspiraci, Instantní rozhovor a Já pisálek), které jsem poslední dobou dost zanedbávala a nebo nějakou tu úvahu. Možná ale přidám i Tag. Teď už ale k věci...


No to je dost zajímavá otázka, řekla bych. Zapojila jsem se do jednoho projektu a také jsem se zaregistrovala na pár šikovných webech. O co tedy jde? Půjdeme na to pěkně od začátku.

Databáze knih


Tento web je hodně rozšířený a měl by ho znát každý knihomol. Proč? Odpověď je jasná Databáze knih je skvělý knižní pomocník, díky kterému si můžete vést podrobné seznamy všeho, co jste přečetli a co se číst teprve chystáte. Zároveň si tam můžete přidávat své oblíbené autory a citáty z jejich knih. Nechybí samozřejmě ani možnost již přečtené knihy hodnotit nebo přidat odkaz na Vámi napsanou recenzi. Můžete sem také přidávat své vlastní povídky, vést si knižní bazar, přidávat filmové trailery na Vaše oblíbené knihy, hlasovat ve všemožných anketách a mnohem více. S Databází knih máte zkrátka ve Vašich knihách a všech knižních novinkách dokonalý přehled. Můj profil najdete TADY a pokud chcete, tak si Vás klidně dám do oblíbených uživatelů (:D).

Katalog příběhů


Nedlouho poté jste si na mém blogu mohli všimnout ikonky hlásající, že patřím ke Katalogu příběhů autorů z blogu a blogspotu. Tento projekt vymyslela šikovná a velmi sympatická blogerka Vera. Cílem jejího projektu je sjednocení, co nejvíce kapitolových příběhů z blogového světa na jedno místo vznikem online katalogu, ve kterém má každý příběh vlastní dvojstránku s obálkou, jménem autora, anotací, žánrem a adresou stránky, na které je příběh k přečtení. Projekt mě zaujal a jsem nesmírně ráda, že můžu být jeho součástí. Pokud se o něm chceš dozvědět víc klikni TADY.

Wattpad


Wattpad jsem si založila teprve nedávno a už teď můžu říct, že je to super. Najdete tu totiž snad každého, kdo kdy něco napsal společně s miliony příběhy. Na Wattpadu si můžete vést seznamy příběhů, které čtete a samozřejmě přidávat i své vlastní příběhy, které Vám ostatní mohou olaikovat, přidat do seznamu či okomentovat. Design je zde velmi příjemný a příběhy se čtou doslova sami, navíc můžete ke svým příběhům přidávat i štítky, věnování a mnohem víc. Je to zábava opravdu na dlouho a věřte mi, že je zde pořád, co objevovat! Můj profil můžete najít ZDE a stejně jako u Databáze knih mi můžete klidně napsat do komentářů Vaši přezdívku. Ráda si přečtu nové příběhy!


Povedlo se mi také narazit na pár zajímavých soutěží, do kterých se určitě zapojím. Pár věcí Vám tady o nich napíšu, třeba Vás také zaujmou.

První soutěž v historii blogu Kikabu

Moje oblíbená blogerka inspirativní Kikabu se rozhodla jako oslavu druhých narozenin svého blogu uspořádat soutěž, která spočívá v tom, že na zadané téma ("Radost, Veselost, Štěstí") napíšete povídku, báseň, namalujete obraz, něco pěkného vyfotíte nebo prostě cokoliv jiného. Jde zkrátka o to zadané téma libovolně ztvárnit a výsledek poslat na email spolu s Vaší přezdívkou, adresou blogu a dalšími nezbytnými údaji. Vaše díla můžete zasílat do 19.4.2015, takže máte ještě času dost. Více informací se dočtete TADY.

Soutěž plná padouchů od EmyZuro

EmaZuro vymyslela v rámci svého díla na Wattpadu s názvem Encyklopedie padouchů TUHLE soutěž. Jde o to napsat krátkou část o Vašem oblíbeném padouchovi, výsledek poslat do zpráv a potom už jenom čekat. Pokud by byla Vaše část opravdu dobrá, tak se v jejím díle zveřejní a věřte mi, že si tím získáte opravdu hodně nových příznivců. Doporučuji si ale přečíst i nějaké části, které psala sama EmaZuro, abyste přibližně pochopili o co se jedná (Z mého popisu totiž asi moc moudří nejste, co?). No nic, každopádně mi věřte, že tahle soutěž za účast rozhodně stojí! Jediný možný problém je ten, že se uzávěrka neúprosně blíží (22.3.2015), takže budeme mít asi co dělat. Na přihlášení také musíte mít účet na Wattpadu...

O výsledky soutěží a mnou napsaná díla se s Vámi na blogu samozřejmě podělím.


Včetně povídky, kterou mám rozepsanou do již zmíněné Kikabiny soutěže, mám ještě pár nápadů na další povídky, z čehož jsou (jak to tak bývá) některé atraktivní více a jiné méně. Své nápady Vám tady nyní chci nějak upřesnit.

Svět bez lží

Na tento nápad mě přivedlo jedno video na Youtube (bohužel se mi ho nepodařilo znovu najít), ve kterém je názorně předvedeno, jak by vypadal svět, když by si muži a ženy říkali pravdu. Rozhodla jsem se sesmolit povídku (možná i vícedílnou), kde by byl příběh zasazen právě do Světa bez lží. Málo kdo si to dokáže v dnešní době plné lží představit, takže to bude jak to tak vypadá něco mezi dystopií a fantasmagorií. Navíc jsem nikdy nic podobného nepsala, takže takový můj osobní experiment...

Povídka podle písně

Další experiment, ve kterém se pokusím napsat povídku podle mé oblíbené písně. Ironií je, že jsem se nedávno o něco podobného snažila a té původní písni se to skoro vůbec nepodobalo. No co, začátky jsou těžké (:D). Možná bych to mohla udělat nějak ve stylu, že budete hádat na motivy jaké známé písně to je (doufejme, že se do té doby podobnost mezi písní a povídkou alespoň trochu zvýší) a já bych potom udělala vyhlášení, diplomky a tak podobně. Vlastně takové: "Hádej čemu se to asi tak může podobat!".

Drabble

Ano, ano naprosto jsem se zbláznila, a tak se chci pokusit napsat Drabble. Slova už mám zadaná a podle všeho to bude celkem depresivní. Vymyšlené to z části mám, akorát mi asi bude dělat problém to omezení na 100 slov. Podporuje to ale kreativní psaní, tak se budu snažit.

Fejeton

Tak a teď přesně vidím, co si asi teď myslíte: "Drabble jí nestačí, ona chce zkoušet i Fejeton!". Ale vážně, myslím si, že by to mohlo být fajn, psát podle vlastní zkušenosti jsem ještě nezkoušela (No dobře jedna moje povídka podle zkušenosti zčásti byla, ale o tom zase někdy příště.) a Fejeton je navíc takový vtipný, takže by to bylo celkem odreagování oproti povídkám které píšu normálně. Nápad každopádně opět mám a pokud se k tomu dokopu, tak to bude stát za to.

Až za hranici

Vím, že tohle není vůbec nic nového, ale díky Wattpadu mám na tuto povídku nové odezvy a docela mě štve, že jí tak zanedbávám. Odteď se budu snažit přidávat kapitoly častěji. Jo a proč jsem vlastně kapitoly nepřidávala? Nechtělo se mi, psala jsem raději krátké povídky a nevěděla jsem jak dál. Nyní už jsem si to ale naštěstí ujasnila, takže by to mělo být zase dobré.

To je k povídkám a vlastně i k celému informačnímu článku všechno. Na to, co jsem psala k povídkám (hlavně k prvním dvěma) moc nedejte, stejně to nakonec dopadne celé úplně jinak (:D). Jak ale sami vidíte nápady by byli, ještě to tak splnit...

Zaujali Vás některé mé nápady? A co soutěže? Na čem pracujete Vy?

Pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama