Duben 2015

Tajuplná aneb báseň o Aljašce Youngové

27. dubna 2015 v 18:17 | asanita |  Verše
Rozhodla jsem se napsat další báseň, kterou mnozí z Vás jistě uvítají. Báseň je napsána o jedná z hlavních postav z knihy Hledání Aljašky, tedy o Aljašce Youngové. Aljaška je postava velmi inspirativní, a tak není divu, že o ní tahle báseň vznikla. Názor na Aljašku se může samozřejmě lišit podle toho, jak jste knihu samotnou vnímali, a tak mě prosím v komentářích nesuďte za to, jak jsem jí vnímala já. Pokud se ale chystáte knihu číst, tak Vás varuji: báseň obsahuje zásadní spoiler! To je jenom, abyste netvrdili, že jsem Vás nevarovala. Teď už ale k básni.

Hledání Aljašky

26. dubna 2015 v 19:14 | asanita |  Knihy
Autor: John Green
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 255
Počet kapitol: - (počítá se to jen velmi těžko, takže tento bod přeskakuji)

Miles Halter (přezdívaný Váleček), který doposud žil na Floridě se svou rodinou a pár bezvýznamnými přáteli se stěhuje na internátní školu Culver Creek v Alabamě. Nalézá zde nové kamarády spolubydlícího Chipa (Plukovníka), Asiata Takumiho, Rumunku Laru a v poslední řadě okouzlující a věčně fascinující Aljašku Youngovou. Podnikají spolu různé (mnohdy zakázané) věci, jako je kouření, pití alkoholu a spoustu dalšího. Při tom všem se Miles posedlý sbíráním posledních slov významných osobností do chytré a nepředvídatelné Aljašky zamiluje, přestože ona už přítele má. Pak se ale stane to, co celý Válečkův život navždy změní.

Pro inspiraci 9

19. dubna 2015 v 16:30 | asanita a Pavel |  Tipy pro inspiraci

Jak se tak dívám, tak Pro inspiraci vychází čím dál tím později a později! Lámu rekordy. :-) Doufám, že je to naposledy a od teď se bude tato situace jen zlepšovat. Mám pro Vás ale i nějaké novinky můj blog má založen profil na Ask.fm, kam mi můžete pohodlně klást otázky (vůbec při tom nevadí, že tam nemáte založený profil) a já Vám na ně budu odpovídat. Pak jsem také dočetla Hledání Aljašky (recenzi už mám rozepsanou) a napsala další báseň, která se ale musí bezpodmínečně zveřejnit až po přidání recenze již zmiňované knihy (nesnažte se pochopit proč, časem se to dozvíte). Jinak bych Vám také chtěla poděkovat za pěkné komentáře u básně Hledači štěstí, kterých si moc vážím. Teď už ale raději přejděme k obrázkům, protože jsem se v tom úvodu celkem rozepsala a do konce ho určitě přečetli jen Ti nejodvážnější (:D).

Hledači štěstí

11. dubna 2015 v 16:51 | asanita |  Verše
Tuhle báseň jsem napsala do Kikabiny soutěže, jejíž téma zní "Radost, Veselost, Štěstí" své výtvory můžete zasílat do 19. dubna, takže možná ještě něco stihnete. Původně jsem chtěla napsat povídku, ale nějak se mi to vymklo, a tak z toho vzniklo tohle (:D). Doufám, že se Vám báseň bude líbit (o výsledcích soutěže Vás samozřejmě informuji) a užijete si jí.