Květen 2015

Tanec v dešti aneb mé první a rozhodně ne poslední haiku

25. května 2015 v 18:06 | asanita |  Verše
Tak jsem včera (již poněkolikáté) poslouchala úžasnou píseň Elements od Lindsey Stirling a v tom mě Lindseyna hra na housle v dešti (předvádění vodního živlu) inspirovala k napsání tohoto haiku. Jak už jste mohli vyčíst z nadpisu, tak se jedná o mé první haiku, a tak si myslím, že mě čeká ještě dlouhá cesta k tomu, aby to mělo nějakou lepší úroveň. Mně se haiku ale líbí a proto ho zveřejňuji.

Moje oblíbené citáty

10. května 2015 v 17:29 | asanita |  Ostatní články
Už delší dobu shromažďuji citáty, které mě něčím zaujaly. Některé mě nekonečně uchvacují svou myšlenkou, jiné mi dodávají sebedůvěru a ten zbytek prostě jen vykouzlí úsměv na tváři. Proto bych se o ně chtěla prostřednictvím tohoto článku s Vámi podělit, určitě pár z nich už znáte, ale jiné pro Vás jistě budou novinkou. K citátům jsem se snažila dopisovat autora, u některých to ale bohužel nešlo a přece jenom napsat do závorky "Neznámý autor" vypadá dost zvláštně, takže jsem u těchto citátů nechala toto místo prázdné. Ke čtení si doporučuji pustit píseň níže, budete mít z citátů úplně jiný pocit.

10 povídek z blogového světa, které stojí za to

3. května 2015 v 19:27 | asanita |  Ostatní články
Přepadla mě nostalgická nálada a jen tak jsem si brouzdala internetem, když jsem narazila na blog Mrs. Writer, který je už delší dobu neaktivní. Asi tak před rokem jsem u ní četla jednu takovou pěknou povídku s názvem Šedá Eminence. Vzpomněla jsem si na ni a zkusila jsem ji na jejím blogu znovu najít. Jistě, že se mi to podařilo a již podruhé jsem si povídku přečetla. Vyvolala ve mě touhu nalézt další povídky, které jsem "kdysi dávno" četla a líbily se mi. Myslím, že jsem jich našla docela hodně a chtěla bych se o ně spolu s Vámi v tomto článku podělit.