10 povídek z blogového světa, které stojí za to

3. května 2015 v 19:27 | asanita |  Ostatní články
Přepadla mě nostalgická nálada a jen tak jsem si brouzdala internetem, když jsem narazila na blog Mrs. Writer, který je už delší dobu neaktivní. Asi tak před rokem jsem u ní četla jednu takovou pěknou povídku s názvem Šedá Eminence. Vzpomněla jsem si na ni a zkusila jsem ji na jejím blogu znovu najít. Jistě, že se mi to podařilo a již podruhé jsem si povídku přečetla. Vyvolala ve mě touhu nalézt další povídky, které jsem "kdysi dávno" četla a líbily se mi. Myslím, že jsem jich našla docela hodně a chtěla bych se o ně spolu s Vámi v tomto článku podělit.


Jako první je tu samozřejmě již zmiňovaná Šedá Eminence od Mrs. Writer, jež byla první povídkou, kterou jsem si od této skvělé blogerky přečetla. Povídka je psána pěkným čtivým stylem. Na začátku ji navíc doplňuje pěkná píseň, která se k onomu tématu perfektně hodí a povídku dokresluje tou správnou atmosférou. Povídka mě šokovala hlavně svým parádním zakončením.

Uchvácená první povídkou jsem si řekla, že si od Mrs. Writer musím bezpodmínečně přečíst něco dalšího. Neměla jsem ale tak spěchat, protože mě přechod mezi těmito dvěma povídkami do značné míry vyděsil. Vyzdvihnout se musí její opravdovostí a poselství.

Poslední povídkou od Mrs. Writer na tomto seznamu je Skrytý ve tmě. Stylem i námětem mi trochu připomínal předešlou povídku. Abych ale řekla pravdu, tak se mi Skrytý ve tmě líbil o něco víc, protože byl takový hororovější. Po celou dobu, co jsem to četla mi běhal mráz po zádech a ten konečný obrázek tomu celému nasadil korunu...

Zpověď modelky je povídka od Zprávaře, ve které modelka prozrazuje spoustu podrobností o svém životě. Ukazuje se v ní, jak je svět modelingu tvrdý a jak se člověk vlastně může stát modelkou nebo co ho k tomu vede. Další komentář už to nepotřebuje...

Vtipná a příjemná povídka od Em Age ukazuje jak těžké je být obyčejný ve světě neobyčejných.

Vlasta napsala chytrý příběh, který stojí za zamyšlení. Myslíte si že je chytrost v životě možná to nejpodstatnější? Tak to Vás tato povídka zaručeně vyvede z omylu.

Další povídka od Vlasty, tentokrát pojednávající o Zemi v roce 3001. Příběh je vyprávěn velice neobvyklým vypravěčem, který Vás do děje vtáhne tak jako nikdo jiný. Ten obrázek na začátku příběhu je jinak perfektní (:D).

Nevím jestli to sem tak úplně patří, protože to není jednorázovka (povídka je rozdělena na tři části). Každopádně by byla škoda ji sem nezařadit, protože to Kikabu vymyslela opravdu znamenitě. Povídka mě bavila od začátku až dokonce. Byla zamilovaná, inspirativní a navíc plná skvělých písní i citátů. Kdo by neodolal?

Horor od Clary Black, který sice začíná nevinně, ale rozhodně takový není po celou dobu. Je to tedy takový "slabší odvar" (nemyslím to špatně, naopak), já totiž horory moc nečtu a kdyby to bylo opravdu tak děsivé jako její ostatní povídky, tak bych povídku do konce určitě nedočetla.

Poslední (desátou) povídkou je Numb od (opět) Clary Black. Vypráví se v ní o tom k čemu až může šikana dojít. Musím přiznat, že mě povídka dost děsila a myslím si, že takhle vůbec ale vůbec dopadnout nemusela. Je mi z toho na nic, ale pořád je v povídce něco, co Vás nutí ji nenechat být. Něco, co Vás donutí ji dočíst a potom se nad ní zamyslet.

Tak to je vše. Znáte tyto povídky? Zaujala Vás nějaká z nich? Jak by vypadal Váš seznam deseti nejlepších povídek z blogového světa?

Piště do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama