Červen 2015

Až za hranici-Kapitola třetí Uzdravování

18. června 2015 v 17:23 | asanita |  Až za hranici

Probírám se na tvrdé dubové posteli v místnosti s vysokým stropem zabalená v měkké červené přikrývce. Všude po těle mám obvazy, přičemž je na některých stále ještě zaschlá krev. Z čela mi neovladatelně stéká ledový pot. Jsem úplně zlámená a myslím si, že bez cizí pomoci nemám ani minimální šanci se byť jen o píď pohnout. Navíc všechno kolem sebe vidím rozmazaně, takže se mi ani nedaří blíže určit, kde to vlastně jsem. Mám hlad a žízeň, ale myslím si, že to v této chvíli není zas až tak podstatné. Počkat a co tu vlastně dělám? Co se stalo tak hrozného, že se nemůžu bezbolestně pohnout? Vzpomeň si, vzpomeň si, začni od začátku. Tak fajn, jmenuji se Nikol jsem malá, hubená, hnědovlasá dívka. Při požáru jsem přišla o oba rodiče a mladší sestru Kate. Já přežila. Nějak jsem se dostala na podivnou planetu, kde všechno kolem mě je zvláštní a neobjevené. Uviděla jsem modrý chrám a pak... a pak... Prostě si nemůžu vzpomenout! Čím více se o to snažím, tím více mě bolí hlava. Zajímavé. Jako kdyby mi v tom někdo bránil. Jako kdyby někdo nechtěl, abych si vzpomněla. Kdo by ale mohl být tak zvrácený?

Kolem světa

13. června 2015 v 15:32 | asanita |  Verše
Tímto zveřejňuji poslední předpřipravené haiku, které mělo spletitý svět internetu ve své psané podobě spatřit už v neděli (tedy zhruba před týdnem). Jak ale sami vidíte, moc mi to nevyšlo, a tak jste se ho mohli dočkat až teď. Do haiku jsem se snažila zařadit všechny světadíly, ač se mi to příliš nepovedlo. Ano světadíly by tam byly, ale jeden jsem si tam svévolně přidala. Jistěže vím, že je střední Amerika pouze označení regionu a že zeměpisně patří k Severní Americe, tudíž tam mám již zmiňovanou Severní Ameriku dvakrát, ale prostě jsem cítila, že to tak má být (Ano skvělá výmluva, ne?). O tom jak se mi zpracování tohoto tématu ne/povedlo se každopádně můžete přesvědčit sami.

Jak se den změnil ve věčnost

6. června 2015 v 21:36 | asanita |  Verše
Jsem tu (dnes již podruhé) s mým v pořadí již třetím haiku tentokrát na téma týdne. Původně jsem neměla v plánu na toto téma nic psát, ale když už jsem začala s tímto žánrem experimentovat, tak by byla škoda něco nezkusit. Doufám, že na Vás haiku nebude působit tak depresivně jako na mě, pokud ale ano, tak Vás můžu uklidnit - původní záměr to nebyl. Teď už ale k hlavnímu jádru článku.

V oblacích

6. června 2015 v 11:43 | asanita |  Verše
Přidávám sem další haiku, které jsem chtěla zveřejnit už někdy minulý týden v pondělí. Bohužel jsem se k tomu nějak nedostala, tak se to snažím dohnat teď o víkendu (i když mám také plánů docela dost). V záloze mám ještě další dvě haiku a z toho je jedno na téma týdne (to se pokusím zveřejnit ještě dnes). Toto zveřejňování bude probíhat chronologicky, aby v tom nebyl moc velký zmatek. Doufám, že si haiku užijete a že spolu s ním také vyrazíte do oblak.