Říjen 2015

Návrat z temnoty

30. října 2015 v 16:33 | asanita |  Knihy
Autor: Liz Coleyová
Nakladatelství: Litera Fortuna
Počet stran: 297
Počet kapitol: 20

Angie Chapmanové bylo třináct let, když odjela na skautský tábor, ze kterého už se ale nevrátila. Rodina i přátelé jí postrádali. Angelin případ brzy prosákl do tisku a policisté i soukromí detektivové jí začali hledat. Marně. Po čase (zhruba po dvou letech) se všechny snahy o nalezení dívky vzdaly. Závěr zněl, že Angie zemřela a už není šanci ji najít. Její rodiče a přátelé se s tímto verdiktem časem vyrovnají. Život jde dál.
Pak se ale stane něco opravdu zvláštního. Přesně tři roky po dívčině zmizení se Angie objeví v ulici kousek od svého domova. Necítí nohy a sama zaklepe na domovní dveře svých rodičů. Nemohou uvěřit svým očím, jejich holčička se vrátila. Je zde ale jeden malý problém. Angie samu sebe nepoznává. Je vyšší, hubenější, navíc má všude po těle podivné jizvy a škrábance. Na nic, co se s ní dělo po dobu, co byla pryč si navíc nepamatuje.
Případ se znovu rozjíždí. Angie chodí k psycholožce, která jí pomáhá vzpomenout si na to, co se jí stalo. Chce to ale Angie opravdu vědět? Jak moc se tím změní její osobnost? Dokáže se znovu vrátit do normálního života?

Tlukot mého srdce

28. října 2015 v 12:02 | asanita |  Knihy
Autor: Alf Kjetil Walgermo
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 166
Počet kapitol: -

Amandě zanedlouho bude čtrnáct let. Ráda jezdí na kole, povídá si se svou nejlepší kamarádkou Jenny, nakupuje oblečení a je bezhlavě zamilovaná do nového kluka u nich ve třídě- do Davida. Naštěstí se o Amandu začíná zajímat i David a na jednom večírku už se schyluje ve tmavém suterénu k jejich prvnímu polibku. Amanda se ale náhle probouzí v nemocnici a nemůže si vzpomenout, co se stalo.
Po delší době se dozvídá, že má na své tělo příliš velké srdce a pokud se nenajde vhodný dárce pro transplantaci, tak Amanda zemře. Celý život se tím převrací naruby. Vyrovná se Amanda s myšlenkami na smrt? Jak moc se tím její život změní? Co tomu všemu řekne David? A jak zareaguje Jenny?