Tlukot mého srdce

28. října 2015 v 12:02 | asanita |  Knihy
Autor: Alf Kjetil Walgermo
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 166
Počet kapitol: -

Amandě zanedlouho bude čtrnáct let. Ráda jezdí na kole, povídá si se svou nejlepší kamarádkou Jenny, nakupuje oblečení a je bezhlavě zamilovaná do nového kluka u nich ve třídě- do Davida. Naštěstí se o Amandu začíná zajímat i David a na jednom večírku už se schyluje ve tmavém suterénu k jejich prvnímu polibku. Amanda se ale náhle probouzí v nemocnici a nemůže si vzpomenout, co se stalo.
Po delší době se dozvídá, že má na své tělo příliš velké srdce a pokud se nenajde vhodný dárce pro transplantaci, tak Amanda zemře. Celý život se tím převrací naruby. Vyrovná se Amanda s myšlenkami na smrt? Jak moc se tím její život změní? Co tomu všemu řekne David? A jak zareaguje Jenny?Vím, že už jsem dlouho nic na blog nepřidala a také vím, že mi váznou recenze, takže se to snažím dohnat. Znáte to škola, dojíždění, úkoly, únava plus nově přidaný posun času. Nic hezkého. Přesto ale teď píšu a jsem na to hrdá. Nad tímto mini úvodem je jinak přidaná píseň Wasn't Expecting That, kterou jsem prvně slyšela na školním zájezdu v Anglii, když jsme jeli autem do hostitelské rodiny (Ano, čtete dobře, byla jsem v Anglii. Možná by to chtělo nějaký deníčkový zápisek, ne?). I přes svou neaktivitu jsem ale blogy, které pravidelně navštěvuji normálně četla (i když jsem nekomentovala), takže mi nic moc neuniklo. Teď už ale k recenzi.

Tuto knihu jsem ukořistila na letošním knižním veletrhu a hned, jak jsem prvně uviděla obálku, tak jsem z ní byla unesená. To bylo ale jenom takové to prvotní nadšení, které Vás přepadne, když nějakou knihu poprvé uvidíte (nebo si přečtete anotaci, to má každý trochu jinak) a máte pocit, že jí musíte mít, a tak si knihu koupíte bez delšího uvažování. Na to, jestli toto rychlé rozhodnutí přineslo ovoce se jdeme právě teď podívat.

Autorka nám přináší průměrný příběh s jednoduchými a ne moc propracovanými ale přesto milými postavami. Nápad na knihu je určitě zajímavý, ale autorka si mohla více pohrát s charaktery postav a hlavně s myšlenkami hlavní hrdinky (Amandy). Jistě, některé zajímavé úvahy tam občas byly, ale to je asi tak všechno.

Chvílemi jsem se dost nudila a přestože jsem knihu dočetla už před asi dvěma měsíci, tak si dost živě pamatuji, jak jsem se do čtení musela nutit, protože bych knihu jinak s největší pravděpodobností ani nedočetla. Děj také nebyl nic moc, protože se v knize dělo v podstatě pořád to samé.

Konec byl nedotažený až moc otevřený. Abyste tomu správně rozuměli, tak já proti otevřeným koncům nic nemám, ale tohle bylo i na mě trochu moc. U opravdu dobrých knih mi takový konec nevadí, protože si ho alespoň můžu domyslet, ale tady jsem se o to, abych se přiznala ani moc nesnažila.

Abych ale jen nekritizovala, tak musím říct, že kniha byla psána celkem čtivě což celkový dojem možná trochu napravilo. Láska Amandy a Davida byla také vykreslována zajímavě a pokud jste ignorovali nějaké to klišé, tak jste si jejich společné momenty mohli nejen vychutnat, ale také užít.

Jdeme na shrnutí. Jestli uvažujete nad tím, jestli si knihu koupíte a díky mě jste dosáhli maximálně toho, že už se Vám do toho nechce, tak se omlouvám. Pokud jste nenáročnější čtenář a nesnažíte se hledat v příběhu chyby tak jako já teď (i když zrovna u této knihy nebylo těžké něco najít) a chcete si přečíst nějakou oddechovější knihu, ve které bude chvílemi něco málo k zamyšlení, tak Tlukot mého srdce vyzkoušejte, protože to bude přesně to, co jste hledali. :-)

Ukázka:
Já jsem uvedena na seznam čekatelů. Jsem na seznamu, abych dostala nové srdce. Moje staré srdce je příliš velké.
Někteří lidé se narodí s nemocným srdcem. Tak to prostě je. Nikdo s tím nic nenadělá. Měla jsem štěstí. Až do třinácti mi srdce tlouklo naprosto bezchybně.
Čekám na nové srdce dvanáct dnů.

Hodnocení:Zdroje obrázků: TADY a TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsem tu...

Ano byl. :-)

Komentáře

1 Silmarilli Silmarilli | Web | 28. října 2015 v 12:20 | Reagovat

já si tuhle knihu chci přečíst už nějakou dobu, takže mi tvje recenze přišla v hod :)

2 asanita asanita | Web | 28. října 2015 v 12:27 | Reagovat

[1]: Díky, to jsem ráda. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama