Prosinec 2015

Skleněný trůn

28. prosince 2015 v 12:59 | asanita |  Knihy
Autor: Sarah J. Maasová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 389
Počet kapitol: 55

Celaeniny rodiče zemřeli a jí samotné se ujímá král vrahů Arobbyn Hamel, který ji cvičí, aby se stala nejlepším nájemným vrahem v říši. Výcvik brzy dosáhne výsledků a Celaena je opravdu prvotřídním nájemným vrahem, což potvrzuje i to, že dostává nejlepší zakázky a tím pádem i nejvíce peněz. Díky jejímu jménu se třese celá říše a s Celaenou začne být spojováno přízvisko "Adarlanský zabiják". Každý o ní alespoň jednou slyšel, ale nikdo neví, jak Celaena vlastně vypadá. Jednou se ale stane nevídaná zrada. Někdo z jejích vlastních řad Celaenu prozradí a díky tomu ji nakonec chytí.
Začne soudní proces a "Jeho Veličenstvo" král Adarlanu Celaenu za trest pošle do Endovieru, solných dolů, kde si musí až do smrti odpykat jako otrokyně svůj prohřešek. Celaenu v Endovieru (ostatně jako každého) dozorci týrají, bičují a do ran jí sypou sůl, kterou ona sama vydolovala. V dolech Celaena pohubne a vypadá to, že další zimu už nepřežije. Po roce si pro ní ale přijde samotný korunní princ Dorian, který ji dává zajímavou nabídku.

Píseň ledu a ohně: Hra o trůny

26. prosince 2015 v 18:13 | asanita |  Knihy
Autor: George R. R. Martin
Nakladatelství: Talpress
Počet stran: 846
Počet kapitol: -

Jednoho dne Neda Starka, vládce Zimohradu s severu jako takového, přijede navštívit jeho starý přítel, král Sedmi království, Robert Barotheon a dá mu nabídku, která se neodmítá. Chce po Nedovi, aby se stal jeho pobočníkem. Ned tuto nabídku přijme a vydá se spolu s Robertem, služebnictvem, královskou rodinou a svými dcerami Sansou (která se na jihu má zasnoubit s královým synem hezkým leč arogantním princem Joffem) a Aryí na jih do Králova přístaviště, odkud se nikdo ze Starkovi rodiny nikdy nevrátil, protože bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc. Nedovi synové Bran a Robb spolu s Nedovou manželkou Lady Catelyn Stark zůstávají na Zimohradu. Bastard Jon Sníh se mezitím vydá na Zeď, aby se přidal k bratrům Noční hlídky. Tak náš příběh začíná.

Nevinnost

20. prosince 2015 v 15:06 | asanita |  Jednorázové
Povídka s názvem nevinnost.