Svět kolem nás

8. května 2016 v 17:54 | asanita |  Jednorázové

Rozhodla jsem se po dlouhé době přidat na blog nový článek a to na téma týdne, které zní "Svět, který nás obklopuje". Já jsem ale název článku zkrátila jen na "Svět kolem nás," protože mi to přijde kratší a více se hodící k článku jako takovému. A cože se v něm vlastně ukrývá? Článek se skládá z šesti nijak na sebe nenavazujících drabble (ano, všechny mají přesně 100 slov), která jsou psána na téma různých pocitů dennodenně nás obklopujících. První tři drabble jsou na počest "negativních" pocitů a další tři zase na "pozitivní" pocity, takže se to celé krásně vyváží.Prohnanost
Nevím, co si o nich mám myslet. Všichni po mě něco chtějí a vím, že pro ně ať budu dělat co chci, nikdy nebudu dost dobrá. Proto se jen usměji, udělám ten ledabylý pohyb s vlasy, který po tolika pokusech před zrcadlem už vypadá celkem přirozeně a vyfouknu z úst oblak cigaretového kouře, přičemž se zeširoka usměji. Vím, že mě nikdy nebudou brát jako jednu z nich, protože všichni vědí, že k nim prostě nepatřím. Tady ale nejde o to, abych si s nimi rozuměla. Jde o to, že je potřebuji využít k něčemu jinému. Nejsem tak hloupá, jak vypadám.

Lítost
Nejsem schopná nic říct. Chce se mi jen donekonečna opakovat, jak moc mě tohle všechno mrzí, i když stejně dobře vím, že mi to k ničemu nebude. Taky se mi chce brečet a to už docela dlouhou dobu. Slzy ale pořád nějak nepřicházejí. Opřu se o studenou zídku a ledový poryv větru se mi opře do tváře. Chytnu ho naposledy za ruku s vědomím, že jsem tohle celé zkazila já a už to nikdy nenapravím. Opravdu jsem taková? Není chyba také na jeho straně? To už se nemám šanci dozvědět, protože se otočí a jen tak s posledním úšklebkem odejde.

Strach
Je to vážně hrozné. Nic jiného mě nenapadá, což je opravdu zvláštní. Když se to stalo poprvé, tak jsem ještě zvládal dělat jako, že se nic neděje. Je to celkem vtipné vzhledem k tomu, kam mě to dovedlo teď. Držím si ruku, která mě stále bolí a obklad nepomáhá. Je mi zima, alespoň mě tady ale nikdo nenajde. Toto uvažování je celkem zvláštní, ale pomáhá mi, abych se cítil lépe. Tady jsem v bezpečí. Školní půda by je nikdy nenapadla, takže sem za mnou určitě nepůjdou. Pár zameškaných hodin nikdy nikoho nezabilo. Jak to ale bude dál? Zastaví je někdo?

Vytrvalost
Stává se to často. Úplně vypnu, o nic kromě správného dýchání a rytmu svého běhu se nestarám. Myslím, že bych měla brzy dorazit do cíle a přidávám, jak nejvíc jde. Tohle mám nejraději - závěrečná rovinka a to, že jsem to dokázala. Teď každopádně už nemůžu a mám pocit jako kdybych se měla každou chvíli sesypat. Snažím se myslet na to, že už tam skoro jsem. A opravdu slyším výkřiky lidí okolo mě a zpomalím. Zvládla jsem to. Nechápu lidi, co to v polovině trati vzdají: já si vždycky říkám, že běžím za ty, co sami běhat nemůžou. Pomáhá to.

Radost
Dnes je dost horko. Dobře, že jsme se nakonec rozhodli si všichni vyrazit k bazénu, jinak bych se totiž brzy upekla. Vnímám vše co je okolo mě: slunce, teplo, lidé, opalovací krémy, azurové nebe a plavky. Právě ležím na dece, když mě postříkají.
"Nechte toho!" zaječím a skočím do plaveckého bazénu za nimi. Normálně by mi voda připadala studená, ale to by nesmělo být takové vedro. Teď mi namísto toho připadá osvěžující. Začnu na ně zběsile stříkat vodu. Jsou v přesile, takže jsem stejně mokrá víc než oni a hrozně se u toho směju. Takhle by měly vypadat každé prázdniny.

Uchvácenost
Občas se stane, že uvidíte něco, co jste nikdy předtím neviděli a doslova Vás to dostane. V Anglii jsem nikdy dříve nebyla a věděla jsem o ní asi to, že tam pořád prší a mluví se tam anglicky. Tím víc mě to celé tam na London Eye uchvátilo. Otáčející se kolo. Co na tom všichni mají? Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte? Jistě spoustu turistů, ale také Temži, majestátní Tower Bridge a vlastně valnou většinu Londýna včetně slavného Big Benu. A v tu chvíli Vás to dostane, protože - jak řekl jeden slavný spisovatel: "Koho omrzí Londýn, toho omrzel život."

Tak jak se Vám líbil můj historicky první drabble článek? Drabble na jaký pocit se Vám líbilo nejvíce? Měli byste případně zájem o další drabble sérii?

Pište do komentářů.

PS: I úvod k tomuto článku má přesně sto slov. :-)

Tento článek je přiřazen k tématu týdne "Svět, který nás obklopuje"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsem tu...

Ano byl. :-)

Komentáře

1 TerkaVeverkaČiperka TerkaVeverkaČiperka | 9. května 2016 v 20:08 | Reagovat

Moc pěkné, ani bych neřekla, že toto byl první drabble. Nejvíce mě zaujaly pocity uchvácenost, prohnanost a strach. Velmi se těším na další :-).

2 asanita asanita | Web | 15. května 2016 v 12:35 | Reagovat

[1]: Moc Ti děkuji za komentář, jsem ráda, že se Ti drabble článek líbil a ano pokusím se napsat další. :-D

3 I r i s I r i s | Web | 24. srpna 2016 v 15:29 | Reagovat

Moc hezké! Kdysi jsem taky udělala něco podobného (https://kosatec.blogspot.cz/2016/04/duhove-drabble.html?m=0#comment-form), tak jestli ti to sloužilo k inspiraci, jsem velmi poctěna. :) (Jestli ne, zasměji se této náhodě a půjdu dál. :))

4 asanita asanita | Web | 25. srpna 2016 v 12:56 | Reagovat

[3]: Musím přiznat, že jsem Tvé duhová drabble četla a velmi mě zaujalo. Dalo by se proto říct, že mi jako inspirace nejspíše z části posloužilo, je ale pravda, že jsem tento můj výtvor začala psát až díky tématu týdne "Svět, který nás obklopuje", což pro mě asi byl ten hlavní podnět. :))

Stejně Ti ale Iris děkuji za komentář a určitě z Tvé tvorby budu pod Tvým svolením (ne)vědomky čerpat inspiraci i nadále. :D

5 Iris Iris | Web | 27. srpna 2016 v 16:28 | Reagovat

[4]: Já jsem totiž vyzývala případné zájemce k příspěvku k mému drabble nápadu. Tak mi jen bylo líto, žes mi o tom třeba nenapsala. :) Ale je to samozřejmě jedno. Piš si co chceš. :)

6 asanita asanita | Web | 28. srpna 2016 v 17:24 | Reagovat

[5]: Promiň, teď když jsem se znovu podívala na to Tvé duhové drabble a přečetla jsem si poslední odstavec, tu výzvu jsi tam doopravdy psala.

Nevzpomínám si, jestli jsem prostě zapomněla přidat do komentáře odkaz na své drabble nebo jsem ten Tvůj článek jen tak rychle prolétla (já to tak občas dělám, že čtu třeba jen prostředek článku a začátek s koncem vynechávám - to je takový můj osobní zlozvyk), že jsem si té výzvy nevšimla. Opravdu nevím. Každopádně mě tenhle můj počin mrzí. Tak třeba to napravím někdy příště. :-)

7 Siren Siren | Web | 2. prosince 2016 v 20:00 | Reagovat

Sbíráš kameny? :)

8 BenyM BenyM | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:12 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

9 ZdenekC ZdenekC | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:56 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na asanita.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama