Knihy

Skleněný trůn

28. prosince 2015 v 12:59 | asanita
Autor: Sarah J. Maasová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 389
Počet kapitol: 55

Celaeniny rodiče zemřeli a jí samotné se ujímá král vrahů Arobbyn Hamel, který ji cvičí, aby se stala nejlepším nájemným vrahem v říši. Výcvik brzy dosáhne výsledků a Celaena je opravdu prvotřídním nájemným vrahem, což potvrzuje i to, že dostává nejlepší zakázky a tím pádem i nejvíce peněz. Díky jejímu jménu se třese celá říše a s Celaenou začne být spojováno přízvisko "Adarlanský zabiják". Každý o ní alespoň jednou slyšel, ale nikdo neví, jak Celaena vlastně vypadá. Jednou se ale stane nevídaná zrada. Někdo z jejích vlastních řad Celaenu prozradí a díky tomu ji nakonec chytí.
Začne soudní proces a "Jeho Veličenstvo" král Adarlanu Celaenu za trest pošle do Endovieru, solných dolů, kde si musí až do smrti odpykat jako otrokyně svůj prohřešek. Celaenu v Endovieru (ostatně jako každého) dozorci týrají, bičují a do ran jí sypou sůl, kterou ona sama vydolovala. V dolech Celaena pohubne a vypadá to, že další zimu už nepřežije. Po roce si pro ní ale přijde samotný korunní princ Dorian, který ji dává zajímavou nabídku.

Píseň ledu a ohně: Hra o trůny

26. prosince 2015 v 18:13 | asanita
Autor: George R. R. Martin
Nakladatelství: Talpress
Počet stran: 846
Počet kapitol: -

Jednoho dne Neda Starka, vládce Zimohradu s severu jako takového, přijede navštívit jeho starý přítel, král Sedmi království, Robert Barotheon a dá mu nabídku, která se neodmítá. Chce po Nedovi, aby se stal jeho pobočníkem. Ned tuto nabídku přijme a vydá se spolu s Robertem, služebnictvem, královskou rodinou a svými dcerami Sansou (která se na jihu má zasnoubit s královým synem hezkým leč arogantním princem Joffem) a Aryí na jih do Králova přístaviště, odkud se nikdo ze Starkovi rodiny nikdy nevrátil, protože bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc. Nedovi synové Bran a Robb spolu s Nedovou manželkou Lady Catelyn Stark zůstávají na Zimohradu. Bastard Jon Sníh se mezitím vydá na Zeď, aby se přidal k bratrům Noční hlídky. Tak náš příběh začíná.

Návrat z temnoty

30. října 2015 v 16:33 | asanita
Autor: Liz Coleyová
Nakladatelství: Litera Fortuna
Počet stran: 297
Počet kapitol: 20

Angie Chapmanové bylo třináct let, když odjela na skautský tábor, ze kterého už se ale nevrátila. Rodina i přátelé jí postrádali. Angelin případ brzy prosákl do tisku a policisté i soukromí detektivové jí začali hledat. Marně. Po čase (zhruba po dvou letech) se všechny snahy o nalezení dívky vzdaly. Závěr zněl, že Angie zemřela a už není šanci ji najít. Její rodiče a přátelé se s tímto verdiktem časem vyrovnají. Život jde dál.
Pak se ale stane něco opravdu zvláštního. Přesně tři roky po dívčině zmizení se Angie objeví v ulici kousek od svého domova. Necítí nohy a sama zaklepe na domovní dveře svých rodičů. Nemohou uvěřit svým očím, jejich holčička se vrátila. Je zde ale jeden malý problém. Angie samu sebe nepoznává. Je vyšší, hubenější, navíc má všude po těle podivné jizvy a škrábance. Na nic, co se s ní dělo po dobu, co byla pryč si navíc nepamatuje.
Případ se znovu rozjíždí. Angie chodí k psycholožce, která jí pomáhá vzpomenout si na to, co se jí stalo. Chce to ale Angie opravdu vědět? Jak moc se tím změní její osobnost? Dokáže se znovu vrátit do normálního života?

Tlukot mého srdce

28. října 2015 v 12:02 | asanita
Autor: Alf Kjetil Walgermo
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 166
Počet kapitol: -

Amandě zanedlouho bude čtrnáct let. Ráda jezdí na kole, povídá si se svou nejlepší kamarádkou Jenny, nakupuje oblečení a je bezhlavě zamilovaná do nového kluka u nich ve třídě- do Davida. Naštěstí se o Amandu začíná zajímat i David a na jednom večírku už se schyluje ve tmavém suterénu k jejich prvnímu polibku. Amanda se ale náhle probouzí v nemocnici a nemůže si vzpomenout, co se stalo.
Po delší době se dozvídá, že má na své tělo příliš velké srdce a pokud se nenajde vhodný dárce pro transplantaci, tak Amanda zemře. Celý život se tím převrací naruby. Vyrovná se Amanda s myšlenkami na smrt? Jak moc se tím její život změní? Co tomu všemu řekne David? A jak zareaguje Jenny?

Hledání Aljašky

26. dubna 2015 v 19:14 | asanita
Autor: John Green
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 255
Počet kapitol: - (počítá se to jen velmi těžko, takže tento bod přeskakuji)

Miles Halter (přezdívaný Váleček), který doposud žil na Floridě se svou rodinou a pár bezvýznamnými přáteli se stěhuje na internátní školu Culver Creek v Alabamě. Nalézá zde nové kamarády spolubydlícího Chipa (Plukovníka), Asiata Takumiho, Rumunku Laru a v poslední řadě okouzlující a věčně fascinující Aljašku Youngovou. Podnikají spolu různé (mnohdy zakázané) věci, jako je kouření, pití alkoholu a spoustu dalšího. Při tom všem se Miles posedlý sbíráním posledních slov významných osobností do chytré a nepředvídatelné Aljašky zamiluje, přestože ona už přítele má. Pak se ale stane to, co celý Válečkův život navždy změní.

Příběh o síle slov

25. března 2015 v 20:11 | asanita

Autor: Markus Zusak
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 526
Počet kapitol: 10

Liesel Memingerová byla okolnostmi donucena přijít do pěstounské rodiny v Himellstraße, čímž pro ni začal zcela nový život. Musela si tím pádem zvyknout na nový život, rodinu a kamarády. Protože je však Liesel chytrá, kamarádská a učenlivá, tak jí to zas takový problém nečinilo a do svého nového života se dostala rychle. Na ulici hrávala fotbal s novými kamarády a zažívala svou první lásku. Jediným problémem je to, že se její život odehrává za druhé světové války a promlouvají do něj bomby, chudoba, hlad i smrt. Smrt vlastně ke svému vlastnímu údivu mimořádný příběh Zlodějky knih vypráví. A proč se Liesel Memingerové vlastně říká Zlodějka knih? Odpověď je snadná. Liesel si díky knihám na svém životě snaží vybojovat trochu krásy a jak má knihy sehnat, když nemá ani korunu? Ano, je to celkem komplikované, ale o odvaze této dívky stojí za to vědět více.

Modrá jako safír

18. ledna 2015 v 14:46 | asanita
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 350
Počet kapitol: 12

Kola osudu a chronografu se opět roztáčejí v druhém díle Drahokamů! Gwendolyn a Gideon jsou opět tady a s nimi pokračuje i jejich časocestovací dobrodružství. Na konci prvního dílu to vypadalo jako, že se jejich vztah o něco prohloubil, teď se ale zdá, že jejich polibek neznamenal vůbec nic a vše se vrací do vyježděných arogantních kolejí. Gwenn musí naplno přijmout svou roli Rubínu tím, že podstoupí znovu setkání s hrabětem Saint Germanem, soaré v 18. století a následně také ples. To pro ní znamená, že se bude muset naučit tančit menuet, používat vějíř, mluvit o politice a chovat se jako pravá dáma, což pro Gwenn není vůbec snadné. Naštěstí má při sobě pár dobrých rádců v podobě nejlepší kamarádky Leslie, ducha Jamese a přátelského chrliče Xemeriuse.
Co se ale stane, když se Gwenn bude snažit zjistit víc o Lucy, Paulovi a tajemném Zeleném rytíři? Gideon se navíc začíná chovat tajuplně a odtažitě, což pro lásku neznající čas není vůbec dobré...

Rudá jako rubín

4. ledna 2015 v 17:19 | asanita
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 335
Počet kapitol: 15

Gwendolyn Shepherdová je relativně obyčejná dívka, která žije v neobyčejné rodině. Bydlí ve velké vile spolu s dobrou polovinou rodiny. Její rodina má dar v podobě časocestovacího genu, který umožňuje těm, co gen zdědí cestovat do minulosti. Všichni mají za to, že gen zdědila Gwennina sestřenici Charlotte (aby také ne, když její datum narození vypočítal sám Issac Newton), a proto jí již od raného dětství na svůj první skok v čase připravují. Učí se jazyky, historii, šerm, jízdu na koni, tanec i slušné chování. Všichni ji litují jaká je to chudinka a je kolem ní spoustu pozornosti. To Gwenn ale vůbec nevadí, ta je ráda, že může mít normální život.

Čtyřka-Divergentní povídky

30. listopadu 2014 v 17:49 | asanita
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 191
Počet kapitol: 5

Dva roky předtím, než Tris podstoupila Obřad volby, to samé musel učinit i Tobias. V té době ještě nebyl takový, jakého si ho pamatujeme z Divergence. V té době to byl malý ustrašený chlapec, který se schovával v koutě před svým tyranským otcem. Už před Obřadem volby měl jasno, musí se z Odevzdanosti dostat pryč. Proč si, ale Tobias vybírá zrovna Neohroženost? Proč ne třeba Mírumilovnost, nebo Upřímnost?
V Neohroženosti si Tobias vybírá nové jméno a začíná být zcela jiným člověkem, někým kdo je připraven bojovat. Čtyřkou. Čtyřka se do nové frakce doslova probojuje a jako nejlepší nováček si konečně připadá jako někdo jiný, někdo lepší. Pak se ale stane to, co nikdy nečekal. Objevuje se dívka z Odevzdanosti, která jako nováček skáče ze střechy jako první (což se zatím nikdy nestalo). S ní by Čtyřka dokázal napravit celý svět. S ní by mohl být opět Tobiasem.

Můj život u sousedů

19. listopadu 2014 v 17:08 | asanita
Autor: Huntley Fitzpatricková
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 371
Počet kapitol: 53

Samantha Reedová bydlí v moderně vybaveném domě spolu se svou sestrou Tracy a matkou Grace, která kandiduje již podruhé na senátorku. Jejich dům je uklizený, nablýskaný a pro tři osoby na první pohled příliš velký. Přesným opakem je dům vedle, který patří rodině Gerrettů. Mačká se v něm celkem jedenáctičlenná rodina a je to dost znát. Už na příjezdové cestě si můžete všimnout válejících se hraček a naprostého chaosu. Možná proto si Samantha od začátku tuto rodinu zamilovala a každou noc ji tajně pozorovala. Jednou se, ale stal divoucí div, protože za Samanthou obratně vyšplhal pohledný Jase. Jeden z Gerrettů...

Erebos

22. října 2014 v 17:24 | asanita
Autor: Ursula Poznanski
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 318
Počet kapitol: 34

Nick Dunmore je obyčejný kluk, který hraje basketbal a chodí s kamarády ven. Jednoho dne si však všimne toho, že po škole kolují podivné balíčky. Po nějaké době už má balíček každý. Nickovi kamarádi přestávají chodit na tréninky basketbalu a do školy. Zkrátka se všichni kolem něj chovají divně. Tím, ale záhada nekončí, nikdo se nepřiznává k tomu, že balíček vlastní a dokonce ani neřekne, co v něm je.
Pak, ale i Nick dostane balíček, který doma dychtivě rozbalí. A co nevidí? Je v něm hra s názvem Erebos a netrvá dlouho, než si na hře vypěstuje závislost. Přitom si ani neuvědomuje, co s ním hra dělá: nutí ho plnit nesmyslné úkoly jako např. fotit něčí auto, či někoho sledovat a dále musí Nick říkat strašidelnému poslovi, co se děje ve škole, kdo co komu řekl atd. Po čase si ale uvědomí, že je hra chytřejší, než on sám. O co se snaží? K čemu jsou všechny ty úkoly, co se plní v realitě? Jaké je tajemství hry, která Vás může zničit?

Aliance

27. září 2014 v 11:36 | asanita
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 361
Počet kapitol: 55

Poslední díl Divergence začíná! Systém frakcí je definitivně v troskách a vlády se ujmula Evelyn (Tobiasova matka). Lidem začíná přísná diktatura odpadlíků a celé Chicago se mění k nepoznání. Naštěstí je tu Aliance, která chce systém frakcí obnovit a Evelynino tyranizování zmírnit. Jediný způsob, jak Chicago zachránit je dozvědět se o něm celou pravdu, proto Aliance vyšle pár Neohrožených hrdinů (samozřejmě i Tobiase a Tris) za hranice města. Bude, ale pravda opravdu, tak potěšující? A co se skrývá za hranicemi města?

Rezistence

15. září 2014 v 17:15 | asanita
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 351
Počet kapitol: 47


Tobias a Tris jsou zpátky a s nimi je tu další dobrodružství. No, máte se na co těšit. Po útěku ze základny Neohrožených se Tobias a Tris uchýlí na základnu Mírumilovných. Na chvíli tam najdou úkryt. V jejich vztahu to, ale začne skřípat. Tris Tobiasovi věčně lže a kvůli tomu se hádají. Nic není takové, jaké bývalo. Na základně Upřímných se pod sérem pravdy jeden o druhém dozví, jaké lži před sebou skrývali. Dokážou si potom všem odpustit? Tris je na tom navíc dost zle. Po smrti Willa a jejích rodičů ji provázejí noční můry a strach z držení revolveru. Do toho všeho celou situaci znepříjemňuje Jeanine, která chce získat vládu a vyvinout simulaci, které by podlehli i Divergentní. Tris se pokusí Jeanine zastavit, Tobias s jejím jednáním, ale nesouhlasí, protože jí nechce ztratit. Nepřehání to Tris s tou lehkovážností trochu? To si neuvědomuje, jak moc riskuje život?
Vše dovrší tím, že dobrovolně odejde na základnu Sečtělích, proto, aby zachránila ostatní Divergentní. Jeanin tam na ní chce otestovat séra a potom jí popravit. Uvědomí si tam konečně cenu života?

Divergence

8. září 2014 v 18:18 | asanita
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: Coo Boo
Počet stran: 339
Počet kapitol: 39

Budoucnost Chicaga. V zemi zmítané válkou konečně zavládne mír, který má ale svou daň. Kolem města byl postaven ostnatý drát a obyvatelé jsou rozděleni do pěti frakcí (skupin) s názvy Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý člověk si musí v šestnácti letech vybrat do jaké frakce, chce patřit, a čím se bude po zbytek života zabývat.
Beatrika dosáhla šestnácti let a překvapivě si vybírá frakci Neohrožných a tím jí začíná zcela nový život. Ve frakci se jí začne dařit, najde tam osudového kluka, nové kamarády, naučí se bojovat a chvíli si připadá jako skutečná Neohrožená. Nic, ale netrvá věčně, v zemi se začne mluvit o válce a Beatris navíc hrozí velké nebezpečí kvůli její Divergenci…

Závěrečný díl Hunger Games

13. srpna 2014 v 20:18 | asanita
Autor: Suzanne Collinsová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 231
Počet kapitol: 27

Revoluce začala. Sotva se Katniss ubytovala v podzemním Třináctém kraji, tak na ni čekal nelehký úkol a to stát se reprodrozdem. Rychle poté se stala Katniss symbolem povstání a situace se začala vymykat z rukou.
Prezident Snow bombarduje vzbouřenecké "nemocnice". Vzbouřenci naopak zabírají Kapitolská sídliště a z ustrašených Kapitolských rodin se rychle stávají bezdomovci. Peeta pomalu, ale jistě přichází o rozum a ztrácí přitom i nemalou část své osobnosti. Jedině Katniss může díky své misi zabít prezidenta Snowa a tím zastavit válku. Hodně lidí však přitom zemře…
 
 

Reklama